2020 yılında Derkim Poliüretan güçlü bir performans sergiledi

Ocak 9, 2021Küresel ölçekteki jeopolitik gelişmelere bağlı olarak dünyada ve ülkemizde yaşanan ekonomik dalgalanmaların ve pandemi sürecinin şekillendirdiği zor bir yılı daha geride bıraktık.


Ticaret savaşları, korumacılık politikaları, faiz indirimleri ve İran’a tekrar uygulanması beklenen yaptırımlar ve pandeminin yol açtığı ekonomik daralma ve belirsizlik önemli gündem maddelerinden bazıları oldu. Gelişmiş ülke merkez bankalarından gelen yeni genişlemeci adımlar belki de çok büyük bir küresel ekonomik krizin de önüne geçti.


Türkiye ekonomisi ise, 2018 yılında yaşanan olumsuz etkilerden sonra, 2020 yılında pandemi sürecine rağmen yeniden artıya geçerek pozitif büyümeyi yakaladı.


Düşen faiz oranları ve enflasyon ile birlikte piyasalarda bir miktar dengelenme ve temel makro ekonomik göstergelerde belirgin iyileşmeler gözlemlendi.


Tüm bu gelişmeler ışığında, 2020 yılında Derkim Poliüretan güçlü bir performans sergiledi. Uzun yıllardır sürdürülebilir büyüme ve kârlılık amacıyla teknoloji ve üretim alanında yaptığımız yatırımlar sayesinde maliyetlerimizi kontrol altında tutarak arz ve talep yönündeki ciddi zorlukların üstesinden başarıyla geldik.


2020 yılı, özellikle Poliüretan, ayakkabılık sistemleri, terlik sistemleri, iç taban sistemleri ve iş güvenlik ayakkabı sistemleri için yeni kullanım alanları ve müşteri bulma hedefiyle yapmış olduğumuz Ar-Ge çalışmalarının geri dönüşlerini almaya başladığımız bir yıl oldu.


Faaliyetlerimizi adil, şeffaf, sorumluluk sahibi ve hesap verilebilir yönetim anlayışıyla şekillendiren Şirketimizin finansal sonuçları, beraberinde yenilikçi başarıları da getirdi. Bu sayede, yönetim anlayışımızın doğruluğunu ve sürdürülebilirliğini bir kez daha tescillemiş olmaktan dolayı da Derkim Poliüretan olarak gurur duyuyoruz.


Derkim Poliüretan ilk kurulduğu günden beri tüm üretim ve faaliyetlerini kaynakların verimli kullanımı ve çevreyi koruma üzerine örgütleyen Şirketimiz, tüm stratejilerinin odağına sürdürülebilirliği ekleyerek süreçlerine bütünsel bir bakış açısı getirmiştir.


Birbirinden değerli çalışanlarımızın ve paydaşlarımızın fikirleri, emekleri ve ürettikleri sayesinde ortak aklımızı zenginleştirerek, Grubumuz büyümeye devam ediyor. 2021 yılında da yine bulunduğumuz dönemin gerekliliklerini doğru okuyarak, öngörülü ve temkinli adımlar atacak ve işlerimize dört elle sarılacağız.

Bizi bir arada tutan, aynı yöne bakmamızı sağlayan ve başkalarından ayıran gücümüz olan değerlerimizin ışığında, yenilikçi ürün ve hizmetler sunmaya, fikirler ve projeler geliştirmeye, yatırımlarımızı büyütmeye devam edeceğiz. İnsanımıza, toplumumuza ve dünyamıza olan sorumluluğumuzun bilinciyle değer üretmeyi sürdüreceğiz.


2020 yılında gerçekleşen tüm gelişmeleri, değerli ve özverili çalışanlarımız, sadık müşterilerimiz ve bize güvenen iş ortaklarımızla birlikte gerçekleştirdik.

Daha nice başarılarda beraber yol almayı diliyor, önümüzdeki yıllarda da başarılarımızın katlanarak artmasını temenni ediyorum.
Musa GÜNDOĞDU
Satış Destek Sorumlusu
LİNEER GROUP